نکات باربری

40 نکته کلیدی در باربری واسباب کشی

By ژانویه 11, 2020 می 25th, 2020 No Comments
انصاف بار

باربری آنلاین

اسباب کشی پروسه ای است که تقریبا هیچکس از آن خوشش نمی آید. پروسه ای که در آن باید با شرکت های باربری  آنلاین حمل و بسته بندی اثاثیه منزل تماس بگیریدو تمام اثاثیه منزل را به بهترین شکل ممکن بسته بندی کنیدتا سالم به منزل جدیدتان منتقل شوند. حال چند نکته کلیدی که باید در ضمن بسته بندی و پروسه باربری اثاثیه منزل رعایت شود:

وسایلی که برای بسته بندی مورد نیاز است:

 • جعبه های کوچک، بزرگ و متوسط
 • جعبه مناسب جهت لوازم سنگین در باربری
 • جعبه های بلند برای وسایلی مثل رخت و لباسی که باید مرتب به مقصد برسند.
 • چسب بسته بندی
 • پلاستیک های حبابدار جهت لوازم شکستنی و …
 • روزنامه
 • سلیفون برای مبلمان
 • ماژیک
 • برچسب

 

چطور در اسباب کشی بسته بندی کنیم:

 

 1. بسته بندی را هر چه سریعتر شروع کنید.
 2. بسته بندی اثاثیه منزل را از وسایلی که کمتر استفاده می شوند، شروع کنید.
 3. بسته بندی اثاثیه یک اتاق را کامل کنید و بعد به سراغ اتاق های دیگر بروید.
 4. وسایلی که مدتهاست استفاده نکردید را به ببخشید و یا هر چه سریعتر بفروشید تا کار اسباب کشی کمی سبکتر شود.
 5. توجه داشته باشید که وزن بسته بندی ها بیشتراز 13 کیلوگرم نباشد.
 6. تمام منافذ خالی جعبه ها را پر کنید.
 7. بسته بندی ها را برچسب بزنید.
 8. بسته های سنگین را زیر بسته های سبکتر بگذارید.
 9. بسته بندی ها را طوری بچینید که بسته هایی که کمتر استفاده میشوند در انتهای کامیون باربری قرار بگیرند.
 10. از کارگران بخواهید که بسته بندی ها را وسط اتاق بجینند.
  انصاف بار-شماره تماس : 22856720- 44257304- 8898316

  باربری مرزداران

 11. به خاطر داشته باشد که آخرین جعبه که باید در کامیون باربری قرار بگیرد، جعبه وسایل ضروریتان می باشد. به عنوان مثال: کنسرو و در بازکن قوطی کنسرو، تابه و قابلمه، حوله و لباسهای راحتی، وسایل مورد نیاز بچه، غذای حیوان خانگی، جعبه ابزار، وسایل کمکهای اولیه، دستوالعمل وسایل برقی
 12. جواهرات و اشیای کوچک قیمتی را با لباسها بسته بندی نکنید در عوض آنها را در یک کیسه مستقل قرار داده و با خود حمل کنید.
 13. لباسها را به جای تا کردن، رول کنید.
 14. جهت جلوگیری از چروک شدن لباسها، به خصوص لباسهای مجلسی، آنها را در یک ساک بزرگ و یا در یک کیسه زباله بزرگ و خشک بگذارید، این کار مانع چروک شدن لباسها می شود.
 15. برای لباسهای زمستانی از کیسه هایی با قابلیت وکیوم استفاده کنید، با اینکار حجم کمتری را اشغال می کنید.
 16. برای جلوگیری از سرریز شدن شامپو و یا شوینده های شیمیایی، ابتدا یک تکه کیسه فریزر روی درب آن بگذارید و بعد درب آن را محکم ببندید.
 17. در صورتی که با نصب وسایل برقی و سایر وسایل منزل آشنا نیستید، بهتر است قبل از بسته بندی با گوشی تلفن همراهتان از پشت وسایل و اتصالاتشان عکس بگیرید تا زمان چینش و نصب آنها در باربری به مشکلی برنخورید.
 18. قاب عکس ها، آینه ها و وسایل شکستنی عمودی را با سطوح عمودی بزرگتر و محکمتر از خودشان بسته بندی کنید و از چند پد برای جلوگیری از آسیب دیدنشان استفاده کنید.
 19. مراقب وسایل ظریف و شکستنی خود باشید. برای بسته بندی وسایلی مثل چینی، بلور و دستگاههای حساس، وقت بیشتری بگذارید و با دقت در جعبه های محکم بسته بندی کنید.
 20. هنگام جابجایی وسایل سنگین و بزرگ مثل پیانو محتاط باشید، در صورتی که در این کار مهارت کافی ندارید، بهتر است این کار را به کارگران مجرب و متخصص بسته بندی و حمل اثاثیه منزل مطمین بسپارید تا آن را با خیال راحت و بدون ایجاد صدمه منتقل کنند. همین اصل را در مورد وسایل سنگین خانه مثل یخچال، تلویزیون، تردمیل و … نیز به کار ببرید.
  باربری مرزداران

  انصاف بار-شماره تماس : 22856720- 44257304- 8898316

 21. اسناد و مدارکتان را در کیفهای زیپدار و مطمین قرار دهید و سپس در یک جعبه جداگانه بسته بندی کنید.
 22. در صورتی که در چمدانتان وسایل خاصی گذاشته اید بهتر است روی آن برچسب شکستنی بزنید تا برای کارگران باربری مشخص باشد و آن را با احتیاط حمل کنند.
 23. شیشه های شکستنی کوچکتان مثل شیشه های عطر و ادکلن را داخل جوراب بگذارید تا در صورتی که احیانا در جریان پروسه حمل و بسته بندی اثاثیه منزل، اتفاقی برایش افتاد، خورده شیشه ها را راحتتر جمع کنید. بیشتر
 24. جعبه های بزرگ را با وسایل سنگین پر نکنید زیرا به احتمال زیاد در جریان حمل و نقل و اسباب کشی اثاثیه منزل، از وسط و ضعیفترین نقطه، پاره خواهند شد.
 25. یک روش جالب برای آسانتر حمل کردن جعبه های سبکتر در باربری این است که برای آنها دسته بسازید به این صورت که دو برش عمودی و یک برش هم در زیر آنها برای اتصال دو برش عمودی و بعد داخل دادن آن تکه از جعبه و به این صورت در دو طرف جعبه ها برای خودتان جای دسته درست کنید. البته قبل از انجام اینکار از محکم بودن کارتن و همچنین سنگین نبودن آن جهت اسباب کشی مطمین شوید.
 26. برچسب روی جعبه ها بهتر است بالا و یا کناره های آنها باشد. در صورتی که وقت به اندازه کافی داشته باشید، میتوانید لیست وسایل داخل جعبه را نیز برای سریعتر پیدا کردن آنها زیر برچسب ها بچسبانید.
 27. دور دراور را سلیفون بکشید و با چسب محکم کنید تا از حرکت نکردن کشوها حین حرکت، مطمین شوید.
 28. در صورتی که کشوها ی دراور و یا کمدهایتان دستگیره هایی دارند که احتمال می دهید در حین حمل و نقل خودشان آسیب ببینند و یا وسایل دیگر را زخمی کنند، بهتر است قبل از حمل و باربری، آنها را جدا کنید.
  انصاف بار-شماره تماس : 22856720- 44257304- 8898316

  باربری دهکده

 29. دور تشک تختوابتان را سلیفون و یا پلاستیک بکشید تا بعد از باربری مجبور به شستسوی مجدد نشوید.
 30. پایه های مبلمان سنگینتان را با چند لایه روزنامه و چسب محافظت کنید.
 31. به خاطر داشته باشید که هنگام جداسازی ابزارهای برقی و یا حتی باز کردن مبلمان و سایل چوبی ، یک زیپ کیپ در کنارتان برای نگهداری از خورده ریزها و پیچ و مهره ها داشته باشید. پس از اتمام کار روی آن را برچسب بزنید و در کنار همان وسیله بگذارید تا به هنگام سرهم کردنش در منزل جید دچار دردسر نشوید.
 32. به جای بسته بندی ظروف شکستنی با روزنامه که وقت زیادی هم از شما میگیرد می توانید از چند برگه فوم استفاده کنید.
 33. کارد و چنگاهایتان را داخل یک سینی قرار داده و بعد با یک برگ روزنامه روی آن و سپس سلیفون کشی، بسته بندی را تکمیل کنید.
 34. در صورتی که قابلمه هایتان داخل هم جا نمی گیرند بهتر است از فضای درونشان برای نگهداری طروف ادویه و وسایل کوچک پخت و پز استفاده کنید.
 35. چاقو و کاردهای بزرگ را داخل روزنامه پیچیده و درون دستکش فر بسته بندی کنید.
 36. از چند هفته قبل از شروع اسباب کشی، خرید مواد غذایی را متوقف کنید.
 37. حداقل یک روز قبل از حرکت، یخچال را خاموش و تمیز کنید تا در هنگام حمل و نقل باربری خشک و تمیز باشند.
 38. برای بسته بندی جواهرات و یا پیچ و مهره و وسایل ریز خود از ظروف قرص و یا آدامس استفاده کنید.
 39. چوب لباسی ها را به دسته های 5 تایی تقسیم کرده و هر دسته را داخل یک کیسه زباله بزرگ بگذارید.
 40. کلام آخر اینکه اگر حوصله رعابت این نکات یا وقت آن را ندارید، شرکت باربری انصاف بارcom با کارگران مجرب و با هماهنگی شما حمل و بسته بندی اثاثیه منزل شما را در شعبه های باربری نزدیک محل سکونتتان مثلا باربری شمال تهران، باربری غرب تهران اعم از باربری بلوارفردوس و … در اسرع وقت انجام میدهند.جهت اسباب کشی و باربری با شماره های 22856720- 44257304- 88983169 تماس بگیرید.

Leave a Reply